Libster Blog Award

 

Dziękuję za nominację Meredith z bloga Strefa czytania. ;)

1. Wybierz kilka swoich ulubionych bohaterek lub bohaterów literackich i napisz, za co ich lubisz.
Penryn z "Angelfall". Jest odważna i gotowa do poświęceń.  
Deamon z "Obsydian" za powalający urok osobisty i niesamowite poczucie humoru.
Tom z "Ostatnia spowiedź". Pokazał mi, że nawet największy podrywacz pod wpływem wielkiego uczucia może się zmienić i dążyć do tego aby być lepszym dla tej drugiej osoby.
Tessa z "After. Płomień pod moją skórą" za to, że mimo wpływu jaki przez wiele lat miała na nią matka, w końcu odważyła się na to, aby się jej postawić.

http://recenzje-starlight.blogspot.com/2014/05/angelfall-tom-1-susan-ee.htmlhttp://recenzje-starlight.blogspot.com/2014/12/obsydian-jennifer-l-armentrount.htmlhttp://recenzje-starlight.blogspot.com/2014/12/ostatnia-spowiedz-tom-iii-nina-reichter.html2. Lubisz oglądać ekranizacje książek? Która podobała Ci się najbardziej, a która najmniej?
Bardzo lubię oglądać ekranizacje książek, tym bardziej jeśli jest, to któraś z moich ulubionych. Wtedy mam możliwość przeżyć na nowo tą historię. 
Najbardziej podoba mi się ekranizacja wszystkich 3 części "Igrzysk śmierci" normalne jest to, że treść daje wiele do życzenia, ale za to klimat wszystko nadrabia.
Najmniej spodobała mi się ekranizacja "Czerwień rubinu". Uwielbiam całą serię, natomiast film nie dość, że był niemal całkowicie inną bajką, to w dodatku zostały w nim ujawnione treści, które czytelnika ciekawiły do przeczytania ostatniej części. 

http://recenzje-starlight.blogspot.com/2014/05/igrzyska-smierci-suzanne-collins.html 

3. Kupujesz książki czy wypożyczasz? 
Częściej kupuje, ale nieraz uda mi się coś wypożyczyć.

4. Jesteś typem osoby, która niemal boi się dotknąć książki, byle jej tylko nie ubrudzić czy wolisz, gdy na książce są ślady użycia?
Chyba trochę po środku. Lubię kiedy książka ma ślady wielokrotnego czytania, ale z drugiej strony nie lubię kiedy jest za bardzo zniszczona.

5. Jakie są Twoje inne zainteresowania/pasje po za czytaniem?
Sport, przede wszystkim bieganie.

6. Czym najczęściej zaznaczasz miejsce, w którym skończyłaś czytać?
Nie jestem zbyt oryginalna, bo używam zakładek.

7. Zarywasz noce, byle tylko skończyć książkę? Czy odkładasz ją i kończysz następnego dnia?
Nigdy czegoś takiego nie zrobiłam, bo wiem, że na drugi dzień, byłabym nie do życia. Poza tym jestem okropnym śpiochem i wolę odłożyć książkę ze świadomością, że zaraz po przebudzeniu będę mogła po nią sięgnąć.

8. Jaki jest Twój ulubiony cytat i z jakiej pochodzi książki? 
"Mówią, że w życiu tylko raz można przeżyć miłość. Tylko raz coś zrywa cię do biegu, każe gnać przed siebie, choćbyś nie widział wtedy początku ani końca, coś sprawia, że nigdy nie zapomnisz chwil i miejsc, w których ostatni raz czułaś to, co odeszło... Dla mnie ten "raz" już minął. Od tamtej pory codziennie staram się odnaleźć w tym, co zostało." 
http://recenzje-starlight.blogspot.com/2014/05/ostatnia-spowiedz-tom-i-nina-reichter.html

9. Wolisz książki w twardej czy miękkiej okładce?
Zdecydowanie w miękkiej. Wygodniej mi się takie czyta, a poza tym są tańsze, czyli kolejny plus.

10. Co byś zrobiła, gdybyś poszła spać, a następnego dnia obudziła się w świecie jednej z ulubionych książek? 
To zależy, w której książce bym wylądowała. W niektórych byłabym wniebowzięta, ale w takim "Angelfall" byłabym przerażona.

11. Co musi mieć książka, żebyś uznała ją za dobrą? Jacy muszą być bohaterowie tej książki?
Główni bohaterowie muszą być wyjątkowi i zapadający w pamięć. Przydałoby się gdyby byli również zabawni, albo chociaż odważni. Jeśli chodzi ogólnie o książkę to przed wszystkim styl jakim jest napisana musi być interesujący, ale nie bez przesady wymagający. Chyba najważniejsze jest to, aby książka sprawiła, że zapomnę o całym otaczającym mnie świecie, a po skończonej lekturze będę ją wielokrotnie wspominać.
        

2 komentarze :

  1. Ja, trafiając do świata "Angelafll", również byłabym przerażona. ;x Ja bym tam nie przeżyła nawet jednego dnia... to nie jest dobre...
    Ciekawe odpowiedzi. ^_^

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham książkę "Angelfall". Jej bohaterzy są na prawdę wyjątkowi i zapadający w pamięć. Już nie mogę się doczekać, kiedy wydadzą trzeci tom w Polsce. Co do "Ostatniej spowiedzi" oraz "After. Płomień pod moją skórą" to książki czekają już u mnie na półce na weekend majowy, kiedy będzie trochę więcej czasu :) Na prawdę świetny TAG.

    OdpowiedzUsuń

Wyznania Bookholiczki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka