Zacznijmy od nowa - Abbi Glines

 
Autorka: Abbi Glines
Tytuł oryginalny: Forever Too Far
Cykl: Rosemary Beach. Za daleko (tom 3)
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 16 kwietnia 2014

Mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie rozbić związku jeśli dwójka ludzi kocha się tak bardzo jak Blair i Rush. Wszystko układa się doskonale, ale jest jedno, ale. Rush nadal jest rozdarty pomiędzy miłością swojego życia, a rodziną, która bez wątpienia jest dla niego ważna. Przez to popełnia wiele błędów, które sprawiają, że jest o krok od tego, aby stracić Blair. Jednak dziewczyna wie, że nie potrafiłaby bez niego żyć, poza tym musi myśleć o dobru swojego dziecka. Czy ta dwójka przetrwa najgorsze? Czy ich miłość, przez tak wiele trudności nie wyparuje?

Sama nie wiem jak określić tą książkę. Pierwsza jej połowa była tak monotonna, że miałam ochotę przerwać jej czytanie. Cały czas Rush robił coś co zawodziło Blair, która zachowywała się strasznie egoistycznie i niedojrzale. Czasami miałam ochotę nią potrząsnąć. Z niechęcią muszę przyznać, że utraciła to co podziwiałam w niej w części pierwszej. Nie była już taka twarda i gotowa na wszystko. 

Natomiast druga część niestety aż za bardzo zahacza o nierealną i przerysowaną sielankę, którą na szczęście ocaliły wątki poboczne, które sprawiły, że w jakiś sposób dotrwałam do końca. 

Tutaj również pojawiają się częste sceny seksu, na szczęście nie ma ich tak wiele jak w "Spróbujmy jeszcze raz". Niestety myślę, że autorka nie podołała temu zadaniu, bo sprawiła, że czułam się zażenowana i zniesmaczona, a wiem doskonale, że namiętne zbliżenia dwójki osób można opisać w sposób, który nie razi czytelnika.

Myślę, że najgorsze jest to, że w książce wszystko jest wyolbrzymione. Dzieje się coś złego - to tragedia, z której nie ma wyjścia. Wszystko jest w porządku - aż chce się wymiotować słodyczą. 

Miałam nadzieje na ciekawsze zakończenie. Niestety może i było oryginalne, ale jak dla mnie bez sensu. Było tak wiele momentów, w których koniec był niemal wskazany i wtedy wszystko byłoby ok, ale autorka pokusiła się o coś więcej i niestety zepsuła.

Pierwszą część książki pochłonęłam z prędkością światła. Byłam nią zachwycona, ale z każdym kolejnym tomem byłam bardziej zniesmaczona i okropnie zawiedziona. Oczekiwałam czegoś o wiele lepszego i przede wszystkimi głębszego. Niestety zakończenie tej serii okazało się być bezwartościowe i nudne. 

Ogólna ocena: 4/10

Ulubione cytaty:

"Kiedy znajdziesz swój powód do życia, trzymaj się go. Nigdy nie pozwól mu odejść. Nawet jeśli to oznacza palenie innych mostów po drodze."

Ale muszę przyznać, że zakochałam się w tej piosence...

 _______________________________
Witam w 2015 roku kochani!!!  
 

4 komentarze :

 1. Jest to zdecydowanie książka nie w moim guście, więc z pewnością po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach tą serię, ale znając życie poprzestanę na pierwszym tomie ;)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radzę ci przeczytać tylko pierwszy tom, bo jest na prawdę niesamowity. Kolejne części niestety mnie zawiodły ;/

   Usuń
 3. Ja też pierwszy tom pochłonęłam z prędkością światła i kolejne części również mi się bardzo podobały, choć trochę brakowało im tej niepowtarzalnej iskry, jaką miał pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń

Wyznania Bookholiczki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka