Bądź swoją siłą - Demi Lovato

Autor: Demi Lovato
Tytuł: Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: brak informacji

Gorszy dzień, brak wiary w siebie, nieakceptacja wśród rówieśników, samookaleczanie, bulimia, anoreksja to tylko niektóre rzeczy, które spotykają dzisiejszych nastolatków. Wbrew pozorom nasze życie wcale nie jest tak proste i usłane kwiatami jakby mogło się zdawać.

Autorką książki jest Demi Lovato - piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, jurorka X- Factor. Większość wie o kim mowa. Dziewczyna już od najmłodszych lat była prześladowana w szkole co doprowadziło do różnych chorób i uzależnień, z których wyleczyła się, ale ma świadomość, że w każdej chwili mogą jak bumerang do niej powrócić.

Przed sięgnięciem po tę książkę doskonale wiedziałam z czym borykała się Demi. Fakt, że nie byłam i nie jestem jej wielką fanką. Lubię niektóre z jej piosenek, ale zawsze miałam do niej szacunek, ponieważ trzeba mieć ogromną siłę, aby odbić się od dna, w którego ona niewątpliwie dotknęła.

Nie jest to nudna opowieść o tym jak cierpiała i borykała się ze swoimi problemami. Jest to raczej coś w rodzaju poradnika, czy poprawiacza humoru. Cała książka podzielona jest na 365 dni. Na każdy dzień przydzielony jest jeden cytat, czy sentencja, którą później Demi tłumaczy na swój sposób przy okazji dzieląc się z nami swoimi doświadczeniami. Między innymi dlatego książka nie jest ciężka, ponieważ wystarczy, że dosłownie otworzymy ją na 2 minuty i przeczytamy jedną stronę.
Jednak nie to jest najważniejsze. Słowa, które nam przekazuje mają prawdziwą moc. Cały czas namawia do tego, aby korzystać z życia. Mówi o tym, że też ma momenty załamania przez co można zobaczyć w niej prawdziwego człowieka. Szczerze opowiada o tym jak stawała się sławna i jak nadal walczy o to, aby nie utracić siebie.
Już nie raz przekonywałam się, że okropnie zapowiadający dzień kończył się cudownie, bo poświęciłam parę minut i słowa tej dziewczyny tak napełniły mnie nadzieją, iż miałam wrażenie, że unoszę się do nieba.
Poza tym niektóre rzeczy zaczęłam postrzegać inaczej niż dotychczas.
W dodatku wydaje mi się, że ta książka może zmienić czyjeś życie. Niby nic, parę słów, ale mogą napełnić taką odwagą, że osoby, które borykają się z takimi problemami jak dziewczyna mogą uwierzyć, że im również się uda.

Serdecznie wszystkich zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę, bo na prawdę warto!

Ogólna Ocena: 10/10

 

1 komentarz :

  1. Może przeczytam : ) i zapraszam na http://skrzydlaterecenzje.blogspot.com/ : D

    OdpowiedzUsuń

Wyznania Bookholiczki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka