Stephenie Meyer - pisarze

 
Imię i nazwisko: Stephenie Morgan  Meyer
Data i miejsce urodzenia: 24 grudnia 1973, Hartford
Narodowość: Amerykanka

Dzieciństwo spędziła w Phoenix, w stanie Arizona. Uczęszczała do liceum Chaparral High School w Scottsdale (Arizona) i na Brigham Young University w Provo w stanie Utah, gdzie ukończyła wydział literatury angielskiej. W 1994 roku wyszła za mąż za Christina (przydomek „Pancho”). Mają trzech synów.

Nigdy nie zamierzała zostać pisarką. Jej jedyną pracą zarobkową przed założeniem rodziny była posada recepcjonistki w firmie handlującej nieruchomościami.

Po ukazaniu się w 2005 roku jej debiutu literackiego, powieści Zmierzch , księgarze amerykańscy na łamach branżowego pisma „Publishers Weekly” obwołali ją „najbardziej obiecującą początkującą pisarką roku”. Jej trzy książki z cyklu Zmierzch nie schodzą z list bestsellerów „New York Timesa”, „Publishers Weekly”, „Wall Street Journal” i księgarni Amazon i stały się fenomenem na światową skalę.

Meyer to jedyna autorka, której książki zdystansowały na listach bestsellerów powieści o Harrym Potterze pióra niepokonanej dotąd Joanne K. Rowling.
  
Ciekawostki:
 • Stephenie Meyer jest mormonką, należy do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Zgodnie z nauką swego Kościoła nie pije alkoholu ani napojów, które mogą zakłócać zdolność wyrażania wolnej woli.
 • Ma 5 rodzeństwa : Emily, Heidi, Paul, Seth Jacob
 • W 2010 roku ukazała się jej biografia pt. "Stephenie Meyer. Biografia autorki cyklu Zmierzch", której autorem jest Marc Shapiro.
 • Meyer mówi, że pomysł na napisanie książki Zmierzchu przyszedł jej do głowy 2 czerwca 2003 roku. Wtedy zapisała swój sen, który stał się potem 13. rozdziałem książki.

Zdecydowałam się napisać tę notkę ze względu na to, że niedawno słyszałam o publikacji nowej książki tej autorki, która ma być odwróconą wersją "Zmierzchu". Jednak innym powodem jest również to, że mimo wielkiej sławy, którą przyniosła jej saga o wampirach teraz odrobinę o niej ucichło. Mam wrażenie, że niektórzy ludzie wręcz zaczęli ją nienawidzić co jak dla mnie jest głupotą. Tak samo jak obrzucanie ją niezbyt pochlebnymi opiniami. Trzeba przyznać, że styl jej pisania nie jest genialny, ale mimo to nikt chyba nie będzie się ze mną sprzeczać, że stworzyła coś nowego co w literaturze wcześniej nie istniało. Fakt, że kiedyś byłam ogromną fanką "Zmierzchu" i to między innymi dzięki tej serii zaczęłam czytać cokolwiek co nie było lekturami, dlatego mały sentyment pozostaje. 

Książki:

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/51000/51794/352x500.jpg http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/21000/21525/352x500.jpg?_ga=1.127330888.492658810.1442691512 http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/36000/36854/352x500.jpg?_ga=1.127330888.492658810.1442691512 http://ecsmedia.pl/c/przed-switem-b-iext2366581.jpg http://recenzje-starlight.blogspot.com/2014/07/drugie-zycie-bree-tanner-stephenie-meyer.html

_______________________________________________________
Hejka kochani! :D
Nie wiem jakim cudem udało mi się znaleźć czas pomiędzy pieczeniem pierników, a nauką biologii, ale najważniejsze, że udało mi się stworzyć krótką notkę ;) 
Z każdym dniem tęsknie za blogiem coraz bardziej, ale cóż. Jak na razie za bardzo nic na to nie mogę poradzić ;/
Jeszcze żeby było śmieszniej zapomniała hasła do mojego konta na portalu lubimyczytac.pl, co jest dla mnie ogromną tragedią, bo właśnie tam przez parę lat zapisywałam sobie wszystkie książki jakie dotychczas przeczytałam ;/
Dobra koniec zrzędzenia. Najważniejsze, że święta zbliżają się wielkimi krokami :D. (Czy tylko ja z tego powodu nie mogę się na niczym skupić i cieszę się jak małe dziecko? :)) 

OK. Czas przejść do jednej z ważniejszych dla mnie części tej notki. Z wielkim bólem serca sprzedaję parę książek (niestety nie mam innego wyjścia) i być może ktoś z was zainteresuje się moimi aukcjami. Ceny na prawdę nie są wygórowane, a książki zadbane (Jak śmiałabym uszkodzić książkę ;P). Nie wystawiałam jak na razie wszystkich książek, bo to zabiera mega dużo czasu, ale jeśli interesuje was jakaś książka to piszcie w wiadomościach, może akurat ją mam i bardzo chętnie sprzeda. (Nie przeraźcie się ilością książek i innych rzeczy, które wystawiłam :P)
Także rzucam linka: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2h5D5/

Jak tylko będę mogłam to wpadnę tutaj z nową notką. Tym razem może w końcu uda mi się coś napisać o "Kosogłosie" ;)

Pozdrawiam i papa :***

2 komentarze :

 1. Nie wiedziałam, że jest takie wyznanie, jakie wyznaje Meyer. :P
  Żadnej z jej książek nie czytałam, ale chciałabym kiedyś Intruza ^_^

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wieki sentyment do tej pisarki, ponieważ od jej książek zaczęła się cała moja przygoda z czytaniem i blogowaniem. Pięć lat temu dostałam w prezencie całą sagę Zmierzch i ...przepadłam. Szalenie mi się spodobała historia zwyczajnej dziewczyny i wampira. Od tamtej pory pokochałam czytanie i ta moja miłość trwa do dziś :)

  OdpowiedzUsuń

Wyznania Bookholiczki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka