Spróbujmy jeszcze raz - Abbi Glines

 
Autor: Abbi Glines
Tytuł oryginalny: Never Too Far
Cykl: Rosemary Beach. Za daleko. (tom 2)
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 9 października 2013

Nie czytaj jeśli nie zapoznałeś się z treścią tomu pierwszego. 

Blair wraca do rodzinnego miasta mając nadzieje, że uda jej się zapomnieć o największej miłości - Rushu. Myśli, że na nowo ułoży swoje życie. Niestety po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, że niemal wszystkich ludzi, których kochała zostawiła w Rosemary. Sprawę komplikuje jej nieoczekiwana ciąża. Dziewczyna musi poważnie pomyśleć o swojej przyszłości tym bardziej, że nie odpowiada już tylko za swoje losy. 
Natomiast Rush nadal nie może o niej zapomnieć. Wie, że stracił jej zaufanie, ale za wszelką cenę stara się ją odzyskać. Wie, że to ta jedyna, dlatego jest w stanie zrobić wszystko co w jego mocy, aby odzyskać ukochaną.  

Życie głównych bohaterów jest jeszcze bardziej skomplikowane. Wiele nieznanych tajemnic zostaje ujawnionych, a oni muszą sobie z tym wszystkim poradzić.

Uczucie Rusha i Blair jest wystawiane na wiele prób. Widzimy tutaj ogromną zmianę tej dwójki. Ich związek nie jest już tylko przelotnym romansem. Wszystko zmienia się w coś poważniejszego.  

Styl pisania autorki nie powala na kolana, aczkolwiek nie jest najgorszy. Jedyne co strasznie mnie raziło to za częste sceny seksu, które przebiegały na podstawie stałego schematu. Co nie dość, że stawało się nudne, to niesmaczne.

Wielkie wrażenie zrobił na mnie przyjaciel dziewczyny z pracy, który pojawiał się rzadko, ale sceny z nim były niezwykle zabawne i interesujące.

Po pewnym czasie główna bohaterka zaczęła mnie irytować. Choć w pierwszej części na prawdę ją polubiłam to tutaj swoim wiecznym niezdecydowaniem i niepewnością straciła w moich oczach.

Ogólnie mówiąc książka nie jest zła. Jest doskonałym dopełnieniem części pierwszej, jednak przez wiele niedociągnięć odrobinę zostaje w tyle. Myślę, że gdyby zakończenie tomu pierwszego było odrobinę inne to lepiej byłoby gdyby autorka nie kontynuowała tej serii.

Ogólna Ocena: 7/10


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Wyznania Bookholiczki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka