Libster Blog Award

 
Bardzo dawno nie brałam udziału w żadnych tagach, ale stwierdziłam, że akurat teraz będzie to interesujące urozmaicenie, dlatego serdecznie dziękuję Ann Wars z bloga Namalować świat słowami... za nominację. 

1. Ile książek posiadasz w swojej biblioteczce?
 Nie chcę mi się liczyć, ale około 100 na pewno.

2. Czy słuchasz audiobooków?
 Ogólnie słuchałam chyba tylko 2, ale zdecydowanie wolę czytanie. 

3. Jaki jest Twój ulubiony cytat? (Jeśli nie jesteś w stanie wybrać jednego, to możesz wypisać ich więcej :))
Nie mam jednego, którego mogłabym nazwać ulubionym. To zmienia się w zależności jaka akurat czytam książkę, ale jeden jedyny zawsze mam w pamięci: "Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył cię z gry."

4. Czy Twoi znajomi też czytają? Czy może jesteś jedyna spośród swojego otoczenia?
 Przez bardzo długi czas byłam "samotna" ze swoją obsesją na punkcie książek. Na szczęście udało mi się nią zarazić moją przyjaciółkę i nareszcie mam kogo gnębić swoimi odczuciami świeżo po przeczytaniu danej książki. Poza tym po zaczęciu liceum okazało się, że bardzo wiele osób czyta co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo w poprzedniej szkole raczej nie znałam nikogo takiego. 

5. Czy czytając słuchasz muzyki, oglądasz TV itp.?
Na pewno nie oglądam TV to za bardzo mnie rozprasza. Czasami słucham muzyki, ale bardzo rzadko. Wolę czytać w ciszy i spokoju. Dopiero wtedy jestem w stanie zatopić się w świecie przedstawionym w książce. 

6. Jaka jest Twoja ulubiona pora roku do czytania książek?
Chyba każda. 
Wiosna - robi się ciepło dlatego w końcu mogę czytać na dworze.
Lato - mam strasznie dużo czasu na czytanie.
Jesień - pogoda za oknem jest najlepsza na "podróż" do innego świata. 
Zima - również okres, w którym jest trochę więcej czasu na czytanie.

7. Czy lektury szkole mają sens? Jakie jest Twoje odniesienie do nich?
Myślę, że lektury szkole są bez sensu. Tylko zniechęcają młodzież do czytania zakorzeniając w nich myśl, że książki są nudne i kojarzą je tylko z czymś w rodzaju przymusu. Nie wiedzą w tym rozrywki. Myślę, że powinniśmy również zagłębiać się w dzieła bardziej współczesnych autorów, bo z przykrością muszę przyznać, że co nieco mogę powiedzieć o Homerze, czy Mickiewiczu, ale nie mam zielonego pojęcia o współczesnych autorach. Osobiście czytam tylko te lektury, które są niezbędne i najważniejsze.  
   
8. Ile jesteś w stanie miesięcznie wydać na książki lub inne hobby czy zainteresowanie?
Dawniej było to bardzo wiele, ale trochę się ogarnęłam. Poza tym teraz mam od kogo pożyczać książki więc mój portfel nie cierpi już tak jak dawniej. ;)

 9. Czy korzystasz z portali społecznościowych?
Tak

10. Czy czytałaś ''Romeo i Julię''? Jeśli tak, to co sądzisz o tym dramacie?
Oczywiście, że tak. Byłam okropnie ciekawa tej książki, dlatego kiedy okazało się, że jest to moja lektura szybko się za nią zabrałam. O ile pamiętam nie wywarła na mnie jakiegoś super pozytywnego wrażenia, a to pewnie przez to, że wcześniej naoglądałam się dużo współczesnych wersji.

11. Książka lub seria, która według Ciebie nie zasługuje na swoją popularność.
Jeśli chodzi o książkę to od razu do głowy przychodzi mi "Trzy metry nad niebem". Totalnie się na niej zawiodłam. Film mnie oczarował i oglądałam go już niezliczoną ilość razy. Spodziewałam się, że książka będzie milion razy lepsza. Nie chodzi tylko o to, że fabuła mi się znudziła, ale nie mogłam zdzierżyć okropnego stylu pisarza. Jeśli ktoś jest ciekaw mojej trochę obszerniejszej opinii to zapraszam TUTAJ  :)   

_________________________________
Mam nadzieje, że choć trochę zainteresowały was moje odpowiedzi. Nie będę nominowała nikogo, bo nie mam zbytnio na to czasu, a już bardzo długo zbierałam się na to, aby w końcu to opublikować.
Bardzo, bardzo, bardzo przepraszam za moją tak długą nieobecność, ale ostatnie parę tygodni przed świętami były na prawdę okropne. Szkoła - dom - nauka. Myślałam, że zwariuje. Na szczęście to już za mną. :D Oczywiście w czasie przerwy świątecznej pojawi się więcej postów :D (postaram się już dziś coś dodać)
Pozdrawiam :*** 

1 komentarz :

  1. Dzięki za udział w TAG-u :) Sama mam podobne zdanie co do lektur szkolnych. Jeśli się do czegoś człowieka zmusza to z góry zaczyna to coś nie lubić, omijając łukiem to co warte jest uznania.

    namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Wyznania Bookholiczki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka