Angelall TOM 2 - Susan Ee

 
Autorka: Susan Ee
Tytuł: Angelfall TOM 2- Penryn i Świat Po
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 352

UWAGA: Recenzja skierowana do osób, które mają już za sobą część 1. Nie chcę odbierać wam przyjemności czytania w niewiedzy.

Więcej intryg, więcej walk, więcej tajemnic...

Druga część rozpoczyna się w dokładnie tym samym momencie, w którym zakończył się pierwszy tom. Penryn budzi się wywołując we wszystkich szok i odrazę. Wszyscy myśleli, że nie żyje, Jednak nie to jest najgorsze. Mimo tego, że odnalazła siostrę spadł na nią kolejny problem. Nikt nie ma pojęcia kim stała się dawniej łagodna i przepełniona empatią dziewczynka, która po pewnym czasie ucieka z kryjówki ruchu oporu. Penryn ponownie decyduje się na podróż. Mimo, że targają nią najróżniejsze emocje to jest w stanie zrobić wszystko po to tylko, aby odnaleźć siostrę. W międzyczasie dowiaduje się o okropnych eksperymentach aniołów, coraz bardziej zagłębia się w ich świat i powoli znajduje sposób na ich zniszczenie.

"Penryn i Świat Po" wcale nie jest na niższym poziomie niż część pierwsza. Autorka z każdą kolejną stroną sprawia, że chce się więcej. W dodatku co chwilę pojawiają się inne bardziej mroczne stwory, które tak na prawdę nie mają żadnego prawa bytu na Ziemi. 

Pojawia się paru nowych bohaterów, ale wątpię, aby mieli jakąś większą rolę w tym wszystkim.

Niektóre sprawy, które okropnie mnie intrygowały w 1 tomie po części zostały wyjaśnione.

Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o relacji dziewczyny za Raffem, które nie stały się ani trochę mniej skomplikowane niż wcześniej.

Jeśli boicie się, że druga część nie jest w stanie dorównać pierwszej to jesteście w błędzie. Nie zastanawiajcie się dłużej tylko bierzcie do rąk i po prostu czytajcie!

Ogólna ocena: 10/10

Ulubione cytaty:

"- Wy, ludzie, jesteście tak kruchymi istotami.(...) Niby wszystko jest w porządku, ale w każdej chwili możecie bezpowrotnie odejść."

"Prędzej czy później zawsze nas porzucają. Niezależnie od tego, jak bardzo ich kochamy albo jak wiele dla nich robimy. Nigdy nie spełnimy oczekiwań."


"- Nie została stworzona do samotności -Podobnie jak chyba żadne z nas."

 

4 komentarze :

 1. Bardzo dziękuję za tą opinię ;P
  Tak jak już ci pisałam, chcę ją przeczytać, ale nie mam gdzie. Polecisz coś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Hahah ja już czytałam i dzięki tobie właściwe się tym zainteresowałam. Pozdrawiam i proszę o więcej recenzji o książkach z tematyką aniołów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałaś "Tożsamość Anioła" - Zelman?

   Usuń
  2. Nie, nie czytałam. Ale chyba przeczytam :)

   Usuń

Wyznania Bookholiczki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka